Křišťály moci

21. září 2012 v 12:58 | Nikka07 |  Recenze

Křišťály moci

Autorka: Michaela Burdová

  • 1.díl - Zrada temného elfa
-Co je napsáno jako popis:Vítejte v Mianthilii, čarovné zemi elfů!
Síly dobra a zla stojí proti sobě! Temní a Bílí elfové se dávají do boje o sedm křišťálů moci, jejichž prostřednictvím je možné ovládnout celý svět. Dle proroctví může křišťály najít a získat pouze obyčejná venkovská dívka Neilin, která však o svém poslání nic netuší. Dívky se snaží zmocnit Temný elf Izgraël, proti kterému stojí bojovník bílých elfů Arwin.
Jak dopadne boj dvou mocných znepřátelených sil?
Podaří se Neilin najít a získat první z mocných křišťálů?
(zkopírováno z fragment.cz)

-Co si o tom myslím já: První díl je takový úvod do děje, dalo-li by se to tak řict. Neilin je dívka z proroctví, která má svět zachránit ze spárů zlého Temného elfa Isgraëla -posledního z Neposkvrněných.
Jednoho dne, vesnici Neilin vyvraždí armáda Temných elfů, jen aby ji mohli dostat. Ale, kde se vzal, tu se vzal, objevil se tajemný chlápek v kápi, který ji zachrání a později se představí jako Arwin. A jejich úkol je dostat se do města Bílých elfů Än-Ielwil [čti:An-Ijelvil], který se nahází v Neprobadáném hvozdu a navíc ukryt kouzly.
Mezitím, i Terien, dcera Isgräela, uteče, stejně jako její bratr Awrixel. Ale Terien neutíká sama. Spolu s tvorem Prvenství, gryfa Rolianda, kterého zachránila při útěku, opouští Nar´Dox, svého přítele, chladnokrevného vraha Sorgana, kterého miluje, ale neví jestli i on ji a letí to města elfů.

  • 2. díl - Hněv Pána ohně
-Jako popis: Vítejte v Mianthilii, čarovné zemi elfů! Boj Temných a Bílých elfů o sedm křišťálů moci, jejichž prostřednictvím je možné ovládnout celý svět pokračuje druhým dílem. Neilin se konečně dostane do země Bílých elfů a s pomocí elfí královny získá první křišťál. V cestě za dalšími křišťály ji však neustále pronásleduje Temný elf Isgraël, který vyšle do boje svou tajnou zbraň, a to draka - posledního Pána ohně. Jak dopadne boj o druhý křišťál s Pánem ohně? Podaří se Neilin vyhrát a pokračovat v hledání dalších křišťálů?

-Můj popis: Neilin zjistila Arwinovo tajemství. Po tomto incidentu mu už tolik nevěří. Avšak hned, kdy málem padne v bitvě aby Neilin ochránil, mu odpouští. Jakmile se přes nástrahy a nepříjemnosti Neilin spolu s Arwinem dostanou do města, Neilin musí přijmout svůj úkol a stát se Vyvolenou. Také se musí naučit sama v sobě vyznat a chápat se. Netrvá to příliš dlouho a BUM! a Neilin vidí svou první vizi o prvním Křišťálu moci a spolu s ním i bájného tvora, tvora Prvenství a taky kde se nachází. Ona, Arwin (???) a nový "spolucestovatelé" Ellnesa a R´Tiles [čti: Ertajles] putují pro první Křišťál moci. Po cestě dostane Arwin od Moru-Smrti dar, i prokletí. Zatímco získávají Křišťály, na Smaragditu panuje bitva s vojskem Isgräela o město. Král Edrian "vstal z mrtvých", ukazuje se lidem a bojuje.
Neilin nakonci knihy zjistí něco, co šokuje všechny čtyři, včetně ji.

  • 3.díl - Věž zkázy
- Popis: Ochráncem dalšího Křišťálu moci je poslední Pán ohně! Neilin od něho potřebuje křišťál získat. Proto se společně se svými přáteli vydává do nebezpečí Nar´doxu přímo do spárů Isgraëla, který touží po její smrti. Drak je ale otrokem zlé vůle a dobrovolně křišťál nevydá.
Jak se s tím Neilin vypořádá?
Ibraxirové pohltili Smaragditt a naděje na záchranu se rozplynula. Království lidí padne. Zabrání tomu někdo? A co když na někoho z hrdinů čeká smrt?

-Můj popis: Celá družina jde do Nar´Doxu, aby se dostali k Pánu ohně. Cestou se však zdrží u babky lidojedky, kde se dvě sestry, Neilin a Leja setkávají. Nakonec samozřejmě pokračují dál. Všichni mají strach, že je Isgräel objeví. Cestou Neilin pohltí temné kouzlo, ale po dlouhé době ji toho kouzla zbaví. Jakmile jsou v Nad´Doxu, objevuje je Sorgan a zatýká je. Neilin vymyslí plán, který se nakonec povede, ale ztrácejí jednoho elfa, který je Neilin velice velice blízký.
Bitva o Smaragdit pomalu končí s tím, že lidé nejspíš padnou. Mají šanci?

  • 4. díl - Minotaurus
- Popis: Tajemný labyrint v horách ukrývá tvora, který dávno zapomněl, kým býval. Přesto čeká na Vyvolenou, která ale jeho hlas slyšet nechce. Isgraël mezitím chystá poslední úder, který zmaří všechny naděje na záchranu. Nikdo ale netuší, že přitom osvobodil prastaré zlo, před kterým nikdo neuteče...

-Můj popis: Isgäel osvobozuje velice zlé zlo, které mu musí ale sloužit. Leonis (sestra Ellnesy, ze které se stala temná, a nejlepší bojovnice Isgäela) s ním má problémy.
Neilin vzdává cestu za Křišťály, jelikož ztratila milovaného. Pak se ale sama vydává za ježibabou, o které se říka, že umí přivést mrtvé k životu. Její kamarádi to zjistí, a samozřejmě jdou za ní. K jejich velkému překvapení se k nim někdo připojí. Někdo, komu ani jeden z nich, kromě Terien nevěří.
Neilin je u cíle, provádějí rituál, a dívka musí najít duši mrtvého na místě, kde se to dušemi jen hemží. Jenře když ho nenajde, dovídá se další šokující pravdu. Pak se objeví Narr- samo zlo- a odvádí Neilin do Nar´Doxu. Jenže se objeví někdo, kdo má být údajně mrtvý a zastraší, jelikož on jediný může Narra zabít. Neilin si hned uvědomí, že s ním není cosi v pořádku, ale dává to za příklad tomu, že si musel v Nar´Doxu prožít zlé věci.
Setkávají se s Ellnesou, R´Tilem a spol. a jdou hledat předposlední Křišťál moci. Když jsou skoro u cíle, projeví se, že Neiliino tušení se vyplní. Údajně mrtvý elf (ne-e, já vám to prostě neřeknu, kdo to je :D) Neilin unáší a setkávají se s Narrem, se kterým se spolčený. Dívce se podaří utéct, něco se stane, a opět nachází své kamarády. Vydávají se za Křišťálem.
Neilin ho získává, avšak hlídač Křišťálu nepřežívá, ale splní jí tři přání.
Leja mezi tím v Smaragditu přichází o rozum, protože jí kdosi našeptává věci, které se jí nelíbí. Odolává mu, pak už to ale nevydrží a rozhodne se to skončit.
Isgräel má děsivý plán, a vyráží se svým vojskem proti městu Bílých elfů.
Jedno z přání Neilin bylo dostat se do elfského města Än-Ielwil, a hned jak se tam dostanou, zjistí že bitva začala. Jeden z nich ví něco, co jiní nevědí, a také ví, že jestli chce posledního z Neposkvrněných zabít, musí se obětovat. Jakmile to uděla, síla všech Křišťálu se spojuje a zabíjí Isgräela.
Jsem na sebe šílené naštvaná. Vždyť jsem polovinu příběhu vyzradila! Ach, jen doufám, že vás to neodradí, protože je to opravdu super kniha/y. Takže si to opravdu sežentě. Teda, pokud máte rádi krvavé souboje, třeba jako v 1. díle, romantiku a fantasy což já miluju, a všechno dohromady...Žůžo :D!!!
↓JSOU TAM I OBRÁZKY POSTAV↓
Zdroj: http://www.arara.cz a fragment.cz

VÍCE SE DOZVÍTE ZDE

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikol Nikol | E-mail | Web | 19. února 2013 v 20:00 | Reagovat

Ahoj !!!! Jsem tady na tvém webu a říkám si..... Páni !!!!! Ty máš ale ... jak to říct ??? .... Nevím ! Máš .... Ano už vím !! Tak hnusný web !!!! ;-)

2 Nikol Nikol | E-mail | Web | 19. února 2013 v 20:04 | Reagovat

Ahojte !!! Jejky moc se omlouvám .... TO byl můj brácha ... Stydím se !! Mimochodem máš to tu hezké a ještě jednou se omlouvám za svého bráchu :'(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama