Něco jako úryvek...?

29. září 2012 v 14:50 | Nikka07 |  Ostatní
Nevím, jak toto dílo nazvat, proto ho raději nazvu "POKUS". Na těchto stánkách je nová soutěž. Cílem je popsat, jak si představujeme vlkodlaka. Já jsem to napsala jako nějaký úryvek z povídky. No, však uvidíte :D. Jen tak mimochodem, jsem v tomhle nováček. Takže dál jen na vlastní nebezpečí.

,,Uteč!" zařvala na ni její kamarádka Emily. Ona se ale nemohla pohnout. Nemohla tomu uvěřit. Jejího kamaráda osvěcovala záře měsíce, úplňku což se mu stalo osudným. Zařval a prohnul se v zádech.
Někdo popadl Katrin za loket a trhl s ní. Zamrkala na dotyčného. Byla to Emily.
,,Dělej" zavřeštěla, a znovu trhla.
Katrin se naposledy podívala na svého kamaráda Jamese. Ozvalo se křupání kostí. Nohy se mu prodlužovaly, místo chodidel měl tlapy. Trochu se protáhl, a zároveň se mu udělal hrb. Jeho obličej se změnil ve vlčí. Celý obličej měl pokrytý chlupy v barvě jeho vlasů, tudíž černé. Čumák měl protáhlý, jeho ruce se taky podloužily, ale ruce mu zůstaly lidské. Tedy, téměř. Místo nehtů měl obrovké drápy. Celé tělo měl pokryté chlupy, až na nohy. Ty měly na sobě skorolidskou kůžu. Ozvalo se táhlé, dlouhé zavytí, které vypustil z tlamy on. To Katrin probralo a spolu s Emily se dala do běhu do lesa. Jak? Jaktože je vlkodlak? Jak se to mohlo stát? Myslela si utrápeně a po tvářích ji stékalz slzy.
Běžely co jim síly stačily. Najednou obě za sebou zaslechly dusání dvou nohou. Běžel za nimi. Katrin začaly stékat po tvářích slzy. Umře drápama svého nejlepšího kamaráda. Co víc si přát? Nevesele a tiše se uchechtla.
,,Aúúúú" ozvalo se znovu, za nimi, velice blízko. Dívky se snažily přidat do kroku, ale už nemohly.
Emily zakopla a skácela se k zemi. Hlasitě a rychle oddechovala. Katrin se zastavila a podala své kamarádce ruku.
,,Honem" zašeptala a nastavila jí ruku ještě blíž.
,,U-už nemů-ůžu" oddechovala Emily. Dusání nohou bylo tak blízko!
,,Nenechám tě tu! Honem!" řekla Katrin hlasitěji než bylo nutné. Dívka na zemi zavrtěla hlavou ,,nemůžu" zopakovala. Katrin zahnala slzy které se jí draly na povrch.
,,Prosím!"
,,Pokusím se" zašeptala Emily a postavila se, ale hned na to ztuhla a strnule se dívala někam za Katrin. Dívka se otočila. Za ní byl on, ale jako vlkodlak. Vůbec se nepodobal tomu usměvavému klukovi ze školy. Teď z něj byl vlkodlak, s vyceněnými zuby, se stékajícími slinami. Jediné co na něm bylo podobné, byly jeho tmavě hnědé oči, a snad ty chlupy, které měl téměř po celém těle.
Katrin se roztřásla. Slyšela, že vlkodlaci se neumějí ovládat, převládají u nich instinkty lovce.
Zavrčel, a z tlamy se mu vyprskly sliny.
Dívka ovládla svůj strach, a postavila se před svou kamarádku a podívala se vlkodlakovi do očí. V jeho očí byl vztek. Dívka ale neustoupila a tvrdě se mu zadívala do očí. Vlkdolak zachrčel, v očích mu blesklo poznání. Ustoupil, zakňučel a utekl.
Katrin se překvapeně dívala za mizejícími zády svého kamaráda. Pak se otočila ke své kamarádce.
,,Jsi v pořádku?" zeptala se jí. Ta se na ni ale dívala překvapeně, s rozšířenýma zorničkama.
,,J-jo. Četla jsem, že jediný, kdo dokáže ovládnout vlkodlaky, jsou buď to osoby, které jsou vlkodlaku velice blízké, nebo dokonce že je vlkodlak do té osoby zamilovaný, nebo čarodějky. U tebe to ale spíš bude ta první možnost" vykoktala.
Dostali jste se až sem? Gratuluji! Jsem ráda že i přes ty moje kecy na začátku jste to překonali a dostali se až sem.
Nikka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama